Slide background

Klinika stomatologii DENTES

Stalowa Wola

Slide background

Klinika stomatologii DENTES

Stalowa Wola

Slide background

Klinika stomatologii DENTES

Stalowa Wola

Slide background

Klinika stomatologii DENTES

Stalowa Wola

Slide background

Klinika stomatologii DENTES

Stalowa Wola

Jakie badania zębów wykonujemy pantomogramem?

Chociaż nazwa specjalistycznego urządzenia określanego mianem pantomogram zapewne dla większości osób brzmi dość enigmatycznie, o tyle ze zdjęciem panoramicznym większość pacjentów miała do czynienia. Pantomogram to urządzenie służące właśnie do wykonywania zdjęć panoramicznych, czyli rentgenowskich (RTG), pozwalających na uwidocznienie zębów górnych i dolnych oraz okolicznych tkanek.

W tym artykule przybliżymy nieco specyfikę badań przeprowadzanych właśnie z zastosowaniem pantomogramu.

Badania z zastosowaniem pantomogramu

Pantomogram umożliwia dość szybkie wykonanie badań diagnostycznych, które są bezpieczne dla pacjenta i całkowicie bezbolesne. Trwa zaledwie kilka sekund, a promieniowanie emitowane przez urządzenie jest bardzo niskie, więc nie niesie ze sobą większego ryzyka dla zdrowia. Zdjęcie wykonane przy użyciu pantomogramu jest bardzo przydatne w diagnostyce stomatologicznej. Najczęściej zalecane jest jego wykonanie w przypadku urazów lub bólu zębów o niejasnej etiologii. Zdjęcie panoramiczne pozwala również na dokonanie oceny ewentualnych procesów rozrostowych czy nowotworowych.

Stomatolog może zlecić wykonanie badania pantomograficznego również przed planowanym chirurgicznym usunięciem zębów mądrości, a także przed założeniem aparatu ortodontycznego. Za sprawą pantomogramu można również ocenić stan przyzębia i ocenić efektywność przeprowadzanego do tej pory leczenia.

Jednym słowem zdjęcie pantomograficzne jest nieodzowne do przedstawienia pacjentowi całościowego planu leczenia stomatologicznego. Dlatego zdjęcie panoramiczne w Centrum Stomatologii DENTES wykonywane jest każdemu pacjentowi podczas pierwszej bezpłatnej wizyty za 0 zł, aby móc przedstawić mu jego potrzeby w zakresie leczenia stomatologicznego, a następnie ująć je na planie leczenia, który pacjent otrzymuje w postaci wydruku. Plan zawiera wyspecyfikowane wszystkie niezbędne leczenia jakie zalecono pacjentowi wraz z ich dokładnym kosztem.

Co zobaczymy na zdjęciu pantomograficznym?

Na zdjęciu pantomograficznym można zobaczyć i ocenić zęby, kości szczęki i żuchwy, przyzębie i stawy skroniowo-żuchwowe. Na tej podstawie można również lepiej zaplanować wdrażane leczenie. Co więcej, za sprawą tego zdjęcia lekarz dokładnie widzi, które zęby były leczone kanałowo i czy zostały prawidłowo wyleczone, a kanały są dobrze wypełnione. W przypadku osób borykających się z chorobą przyzębia można określić stopień zaniku kości. Zobrazowane są również wszelkie zmiany patologiczne w obrębie jamy ustnej, w tym zęby zatrzymane, zmiany zapalne, czy zmiany nowotworowe.

Centrum Stomatologii  DENTES
BNM Sp. z o.o.
(dawniej WNM Sp. z o.o. Sp. k.)

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress