Leczenie ortodontyczne

Ortodoncja Stalowa Wola - leczenie wad zgryzu

Dzisiejszy stan wiedzy medycznej z zakresu ortodoncji jako najbardziej skuteczną i innowacyjną metodę leczenia wad zgryzu wskazuje system nakładek INVISALIGN. Leczenie wady zgryzu tą metodą umożliwia precyzyjną kontrolę całego procesu przy nieodczuwalnym dyskomforcie dla pacjenta.

Proces leczenia wady zgryzu metodą INVISALIGN

Przed rozpoczęciem leczenia wady zgryzu konieczne jest zgłoszenie się na wizytę konsultacyjną do gabinetu ortodontycznego. Podczas wizyty lekarz stomatolog dokona kwalifikacji do leczenia ortodontycznego za pomocą systemu INVISALIGN i przedstawi pacjentowi szczegółowy plan leczenia. W wypadku zakwalifikowania do leczenia ortodontycznego metodą INVISALIGN i podjęcia przez pacjenta decyzji o leczeniu, ortodonta wykonuje wycisk dolnych i górnych zębów w celu opracowania wizualizacji z wykorzystaniem ClinCheck, czyli narzędzia do tworzenia wirtualnego, trójwymiarowego projektu terapii. Oprogramowanie ClinCheck umożliwia zaprezentowanie pacjentowi sekwencji ruchów zębów, które następują w kolejnych etapach leczenia, dzięki czemu jeszcze przed rozpoczęciem terapii może zobaczyć, jak będą wyglądały jego zęby po zakończeniu leczenia.

leczenie_invisalign_big (1)

Po rozpoczęciu leczenia wady zgryzu metodą INVISALIGN pacjent otrzymuje zestawy nakładek, każdy zestaw nakładek powinien nosić przez około 2 tygodnie. Kolejne zmiany kompletów nakładek sprawiają, że zęby zaczynają stopniowo, milimetr po milimetrze, przesuwać się na planowane miejsce w łuku zębowym. W trakcie całego procesu leczenia niezbędne jest wykonywanie regularnych wizyt kontrolnych u ortodonty, w trakcie których lekarz monitoruje postępy leczenia. Czas trwania leczenia ortodontycznego jest różny dla każdego pacjenta i zależy od złożoności danego przypadku. Pamiętaj, aby w rozmowie z lekarzem stomatologiem omówić swoją sytuację i cele.

Dlaczego warto się zdecydować na leczenie ortodontyczne INVISALIGN?

INVISALIGN jest obecnie powszechnie uważana za najlepszą metodę leczenia wad zgryzu. Tylko ta metoda daje bowiem taką kombinację innowacji, technologii i badań klinicznych, która pozwala na precyzyjną kontrolę całego procesu prostowania zgryzu. Tradycyjny aparat stały oraz inne rozwiązania wykorzystujące przezroczyste nakładki nie mogą konkurować z INVISALIGN. Dlaczego?

Innowacyjna metoda leczenia ortodontycznego

Metoda leczenia wad zgryzu INVISALIGN znacząco różni się od tradycyjnych sposobów prostowania zębów. Oparta jest na innowacyjnej i wciąż rozwijanej się technologii. Pacjenci otrzymują INVISALIGN w formie zestawu wymiennych, przezroczystych nakładek, które prostują zęby milimetr po milimetrze i w przeciwieństwie do stałych aparatów ortodontycznych, nie posiadają żadnych drutów czy zamków. Nakładki INVISALIGN są prawie niewidoczne podczas noszenia, bo nie posiadają żadnych metalowych elementów.

 

foto_3

Załóż i zdejmij, kiedy tylko chcesz

Stałe zamki ortodontyczne mogą być zdejmowane tylko przez lekarza ortodontę, co utrudnia skuteczne czyszczenie zębów i dziąseł oraz ogranicza listę potraw, których spożycie nie powoduje u pacjenta dyskomfortu. Jako że nakładki INVISALIGN można zdjąć w dowolnym momencie terapii, pacjent może jeść, co tylko zechce, łatwo utrzymuje higienę jamy ustnej poprzez bezproblemowe czyszczenie zębów szczoteczką i nicią dentystyczną, a przy ważnych okazjach może je po prostu na pewien czas zdjąć. Pacjent może więc zachować własny styl życia podczas całego okresu leczenia.

 

VS

Dokładnie zaplanowany cały proces leczenia wady zgryzu

Bez względu na dokładny cel leczenia ortodontycznego, przed jego rozpoczęciem ortodonta przygotowuje precyzyjny plan leczenia. Pacjent może zobaczyć wizualizację kolejnych etapów terapii w formie trójwymiarowej ClinCheck. Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia. Dzięki temu pacjent może zobaczyć, jak powinny wyglądać jego zęby na koniec leczenia i monitorować zmiany następujące w jego trakcie.

Leczenie wad zgryzu metodą niewidocznych nakładek systemu INVISALIGN jest możliwe zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci oraz młodzieży. U nastolatków metoda ta, w zależności od etapu rozwoju uzębienia, daje wiele różnorodnych opcji terapii. Niektóre nastolatki będą wymagać takiej samej terapii INVISALIGN jak dorośli pacjenci. Młodsza młodzież lub dzieci, u których stałe zęby jeszcze się nie wyrżnęły, mogą być leczone metodą INVISALIGN TEEN. Jest to terapia przygotowana specjalnie dla nastolatków. Lekarz stomatolog określi metodę leczenia, która najlepiej będzie odpowiadać potrzebom pacjenta i stanowi zębów.

Dlaczego INVISALIGN Teen?

Założenia metody leczenia ortodontycznego INVISALIGN Teen zostały opracowane we współpracy z młodzieżą, jej rodzicami oraz wiodącymi ortodontami, którzy rozumieją potrzeby młodych pacjentów oraz to, że uprawiają oni aktywny tryb życia. Nakładki INVISALIGN Teen są produkowane w tej samej technologii, co aparaty INVISALIGN, czyli umożliwiają stopniowe przemieszczenie zębów, bez potrzeby stosowania części metalowych czy drutów. Jednak jako że nastolatki oraz oczywiście ich usta znajdują się w ciągłym ruchu, do nakładek INVISALIGN dodano kilka specjalnych właściwości:

Przede wszystkim niebieskie wskaźniki zużycia nakładek zmieniają kolor na przezroczysty, aby umożliwić rodzicom, ich dzieciom oraz lekarzowi ortodoncie kontrolę nad tym, czy nakładki były noszone zaplanowaną ilość czasu. Specjalna budowa równoważy wyrzynanie się kłów, drugich zębów przedtrzonowych i drugich zębów trzonowych.

 

Original Sharpened-jpg format

Dla kogo metoda INVISALIGN jest odpowiednia?

INVISALIGN to metoda leczenia różnych – prostych i złożonych – wad zgryzu wymagających prostowania zębów. Niezależnie od konkretnego problemu, wynikiem każdej terapii jest nowy, piękniejszy uśmiech, który z przyjemnością pokażesz innym.

Rodzaje wad zgryzu, które można leczyć za pomocą INVISALIGN

 

1

Stłoczenie zębów występuje wtedy, gdy szczęka lub żuchwa nie może pomieścić wszystkich zębów.

2

Szpary między zębami powstają, gdy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów.

3

Zgryz krzyżowy jest efektem niedopasowania do siebie szczęki i żuchwy. Może to powodować zachodzenie jednego lub więcej zębów górnych na wewnętrzną powierzchnię zębów dolnych – sytuacja taka może wystąpić zarówno w przypadku zębów przednich, jak i bocznych.

4

Zgryz głęboki występuje wtedy, gdy zęby górne w dużym stopniu nachodzą na zęby dolne.

5

Z przodozgryzem mamy do czynienia wtedy, gdy zęby dolne wystają przed przednie, co jest zwykle wynikiem zbyt słabego rozwoju szczęki, przerostu żuchwy lub obu tych zjawisk równocześnie.

Centrum Stomatologii  DENTES
BNM Sp. z o.o.
(dawniej WNM Sp. z o.o. Sp. k.)

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress