Leczenie ortodontyczne – INVISALIGN

Leczenie ortodontyczne INVISALIGN

foto_1

Dzisiejszy stan wiedzy medycznej z zakresu stomatologii w wypadku potrzeby wdrożenia leczenia ortodontycznego mającego na celu prostowanie zębów wskazuje jako metodę najbardziej innowacyjną system nakładek INVISALIGN. Realizowanie prostowania zębów tą metodą umożliwia precyzyjną kontrolę tego procesu przy nieodczuwalnym dyskomforcie dla pacjenta.

Proces leczenia

Podczas wizyty konsultacyjnej lekarz stomatolog dokona kwalifikacji do leczenia ortodontycznego za pomocą systemu INVISALIGN, przedstawiając szczegółowy plan leczenia. W wypadku zakwalifikowania do leczenia ortodontycznego wyżej wymienioną metodą i podjęciu świadomej decyzji przez pacjenta o poddaniu się procesowi leczenia, lekarz stomatolog wykona wycisk zębów w celu opracowania wizualizacji z wykorzystaniem ClinCheck, naszego narzędzia do tworzenia wirtualnego, trójwymiarowego projektu terapii. Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem terapii możesz zobaczyć, jak powinny wyglądać zęby na koniec leczenia. Po rozpoczęciu terapii Invisalign każdy zestaw wykonanych specjalnie dla pacjenta nakładek należy nosić przez dwa tygodnie. Wraz ze zmianą kolejnych kompletów nakładek zęby pacjenta rozpoczną swą podróż, by stopniowo, milimetr po milimetrze, przesunąć się na planowane ostateczne miejsce. W tym czasie niezbędne są wizyty kontrolne u lekarza stomatologa, który będzie monitorował postęp leczenia i dbał o komfort pacjenta w jego trakcie. Czas trwania terapii jest różny dla każdego pacjenta i zależy od złożoności danego przypadku. Pamiętaj, aby w rozmowie z lekarzem stomatologiem omówić twoją sytuację i cele.

Porównanie leczenia

leczenie_invisalign_big (1)

Jeśli mówimy o podejmowaniu decyzji dotyczącej najlepszej metody prostowania zębów, tak naprawdę mamy tylko jedną możliwość INVISALIGN. Tylko INVISALIGN oferuje taką kombinację innowacji, badań klinicznych i technologii, która umożliwia precyzyjną kontrolę procesu prostowania zębów. Tradycyjny aparat stały i inne rozwiązania wykorzystujące przezroczyste nakładki nie mogą konkurować z INVISALIGN.
A oto dlaczego:
Zawsze innowacyjne

foto_3

Metoda INVISALIGN znacząco różni się od tradycyjnych sposobów prostowania zębów. Rozwiązanie INVISALIGN, oparte na opracowanej i wciąż rozwijanej innowacyjnej technologii, dostarczane jest w formie zestawu wymiennych, przezroczystych nakładek, które prostują zęby milimetr po milimetrze i w przeciwieństwie do aparatu stałego, nie posiadają żadnych drutów czy zamków. Nakładki INVISALIGN są prawie niewidoczne podczas noszenia, bo nie posiadają żadnych metalowych elementów.
Załóż i zdejmij, kiedy tylko chcesz

VS

Stałe zamki mogą zostać usunięte tylko przez lekarza stomatologa, co może utrudniać skuteczne czyszczenie zębów i dziąseł oraz ograniczać listę potraw, których spożycie nie powoduje dyskomfortu pacjenta. Ponieważ nakładki INVISALIGN można zdjąć w dowolnym momencie terapii, pacjent może jeść, co tylko zechce, łatwo utrzymuje higienę jamy ustnej poprzez bezproblemowe czyszczenie zębów szczoteczką i nicią dentystyczną, a przy tak ważnych okazjach jak ślub czy kluczowe spotkania może je po prostu na pewien czas zdjąć. Pacjent może zachować swój własny styl życia podczas leczenia.
Zaplanowana droga do twojego nowego uśmiechu

Bez względu na cele danej terapii, lekarz stomatolog przygotowuje precyzyjny plan leczenia. Dzięki wirtualnemu, trójwymiarowemu planowi leczenia ClinCheck pacjent może zobaczć także jak jego zęby mogą wyglądać w trakcie i po zakończeniu terapii. Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia. Dzięki temu pacjent może zobaczyć jak powinny wyglądać jego zęby na koniec leczenia i monitorować zmiany następujące w jego trakcie.
Prostowanie zębów metodą niewidocznych nakładek systemu INVISALIGN przeznaczone jest zarówno dla osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży. W wypadku nastolatków oferujemy różnorodne opcje terapii w zależności od etapu rozwoju uzębienia. Niektóre nastolatki będą wymagać takiej samej terapii INVISALIGN jak dorośli pacjenci. Młodsza młodzież lub dzieci, u których stałe zęby jeszcze się nie wyrżnęły mogą być leczone metodą INVISALIGN TEEN. Jest to terapia przygotowana specjalnie dla nastolatków. Lekarz stomatolog określi metodę leczenia, która najlepiej będzie odpowiadać potrzebom pacjenta i stanu zębów.

Dlaczego INVISALIGN Teen?

Metoda INVISALIGN Teen została opracowana we współpracy z młodzieżą, jej rodzicami oraz wiodącymi ortodontami, którzy rozumieją aktywny tryb życia i wyjątkowe potrzeby lecznicze młodych pacjentów. Nakładki INVISALIGN Teen są produkowane w tej samej technologii co aparaty INVISALIGN, dzięki czemu umożliwiają stopniowe przemieszczenie zębów, bez potrzeby stosowania części metalowych czy drutów. Ponieważ jednak nastolatki, jak i ich usta, znajdują się w ciągłym ruchu, dodano kilka specjalnych właściwości:

Original Sharpened-jpg format

Niebieskie wskaźniki zużycia zmieniają kolor na przezroczysty, aby umożliwić rodzicom i ich dzieciom oraz lekarzowi stomatologowi kontrolę czy nakładki była noszone zaplanowaną ilość czasu. Specjalna budowa równoważy wyrzynanie się kłów, drugich zębów przedtrzonowych i drugich zębów trzonowych.

Dla kogo metoda INVISALIGN jest odpowiednia?

INVISALIGN to metoda leczenia różnych, prostych i złożonych wad zgryzu wymagających prostowania zębów. Niezależnie od konkretnego problemu, wynikiem każdej terapii jest nowy, piękniejszy uśmiech, który z przyjemnością pokażesz innym.
Poniżej podano niektóre wady zgryzu, które można leczyć za pomocą INVISALIGN.

1

Stłoczenie zębów występuje wtedy, gdy szczęka lub żuchwa nie może pomieścić wszystkich zębów.

2

Szpary między zębami powstają gdy szczęka lub żuchwa jest zbyt duża w stosunku do zębów.

3

Zgryz krzyżowy jest efektem niedopasowania do siebie szczęki i żuchwy. Może to powodować zachodzenie jednego lub więcej zębów górnych na wewnętrzną powierzchnię zębów dolnych – sytuacja taka może wystąpić zarówno w przypadku zębów przednich, jak i bocznych.

4

Zgryz głęboki występuje wtedy, gdy zęby górne w dużym stopniu nachodzą na zęby dolne.

5

Z przodozgryzem mamy do czynienia wtedy, gdy zęby dolne wystają przed przednie, co jest zwykle wynikiem zbyt słabego rozwoju szczęki, przerostu żuchwy lub obu tych zjawisk równocześnie.

Centrum Stomatologii  DENTES
WNM Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl
www.dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress