Leczenie protetyczne

Dentures on a hand

W stomatologii w celu przywrócenia brakujących zębów oraz odtworzenia uzębienia w wypadku całkowitego bezzębia szeroko stosowanymi metodami są korony i mosty protetyczne stanowiące rozwiązania stałe (nie wyjmowane z jamy ustnej) oraz protezy dentystyczne stanowiące rozwiązania ruchome (wyjmowane z jamy ustnej).
Korony i mosty protetyczne mogą być wykonane na podbudowie ze stopu chromowo-kobaltowego lub cyrkonu, pokrytej ceramiką. Protezy dentystyczne mogą być wykonane z akrylu lub acetalu.
W wypadku dużej degradacji tkanek części koronowej zęba w celu jego zachowania po poprawnie przeprowadzonym leczeniu endodontycznym na zęba zakładana jest korona protetyczna a w wypadku uzupełnienia braku kilku zębów zakładane są mosty protetyczne. W przypadku rozległych braków w uzębieniu bądź całkowitego bezzębia jako rozwiązanie alternatywne do odbudowy protetycznej realizowanej na implantach stomatologicznych są protezy dentystyczne.
Leczenie protetyczne przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu miejscowym wykonywanym według życzenia pacjenta komputerowo za pomocą Quick Slepera bądź za pomocą karpuli wyposażonej w ultra cienką igłę. Znieczulenie miejscowe do każdego zabiegu jest całkowicie bezpłatne.
Najwyższej klasy materiałem używanym do tworzenia podbudowy w koronach i mostach protetycznych jest tlenek cyrkonu. Materiał ten pozwala na wyeliminowanie stopu chromo-kobaltowego przez co uzyskuje się wysokiej klasy estetykę oraz efekt maksymalnie zbliżony do naturalnego wyglądu zęba. Jest to materiał wytrzymały podobnie jak stop chromo-kobaltowy lecz nieporównywalnie bardziej estetyczny i zdrowszy dla dziąseł.
Na każdy wykonany zabieg w zakresie leczenia protetycznego udzielamy pisemnej gwarancji (warunki gwarancji w zakładce GWARANCJA).

Centrum Stomatologii  DENTES
WNM Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl
www.dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress