Higienizacja - Profilaktyka chorób zębów i przyzębia

Profilaktyka stomatologiczna Stalowa Wola: piaskowanie, skaling

W Centrum Stomatologii DENTES przykładamy bardzo dużo uwagi do profilaktyki chorób zębów i przyzębia. Regularne poddawanie się zabiegom profilaktycznym, obok dbania o przestrzeganie zasad prawidłowej higieny jamy ustnej, jest najważniejszym elementem przeciwdziałania powstawaniu chorób zębów i konieczności poddawania się kosztownemu i skomplikowanemu leczeniu stomatologicznemu.

Dlatego też w ramach stomatologii zachowawczej oferujemy również zabiegi higienizacji, czyli profesjonalnego oczyszczania zębów z odkładającego się na nich kamienia, osadu i płytki nazębnej, wykonywane przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną. Regularne poddawanie się higienizacji zapobiega powstawaniu stanów zapalnych dziąseł oraz zanikaniu tkanki kostnej wokół zębów, w konsekwencji których dochodzi do paradontozy. Nieusuwanie złogów kamienia nazębnego powoduje namnażanie się bakterii, które w bezpośredni sposób przyczyniają się do zapalenia osierdzia, chorób serca i miażdżycy.

Jak wygląda higienizacja zębów?

Zabieg ten trwa około godziny i powinien być wykonywany co sześć miesięcy. Składa się z następujących etapów:

  • Skaling, czyli usuwanie za pomocą ultradźwięków kamienia nazębnego z powierzchni zębów, powstałego na skutek nagromadzenia się bakterii.
  • Piaskowanie, czyli usuwanie z powierzchni zębów przebarwień, osadu i drobin kamienia nazębnego pozostałego po skalingu. W naszej klinice zabieg ten wykonujemy przy użyciu piaskarek profilaktyczno-abrazyjnych z wykorzystaniem wodorowęglanu sodu.
  • Polerowanie, czyli usuwanie drobin osadu i mikroprzebarwień przy pomocy bardzo miękkich szczoteczek z użyciem past polerskich. Zabieg ten daje efekt gładkich zębów.
  • Fluoryzacja jest to pokrywanie szkliwa lakierem z fluorem za pomocą specjalnych pędzelków. Lakier pozostaje na zębach, stopniowo uwalniając jony fluorkowe. Zabieg ten pozwala na zredukowanie prawdopodobieństwa występowania próchnicy do 40%, gdyż fluor wzmacnia szkliwo zęba, dzięki czemu staje się ono odporne na działanie kwasów i bakterii.

Pamiętajmy o tym, że odpowiednia higiena jamy ustnej odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł przez całe życie.

Centrum Stomatologii  DENTES
BNM Sp. z o.o.
(dawniej WNM Sp. z o.o. Sp. k.)

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress