Higienizacja

dental treatment in dentistry

Chcąc  zachować jak najdłużej zdrowy uśmiech pacjentów bez konieczności wdrażania skomplikowanego i kosztownego leczenia stomatologicznego  Centrum Stomatologii DENTES specjalizuje się w profesjonalnej higienizacji, którą wykonujemy przy użyciu  piaskarek profilaktyczno-abrazyjnych z wykorzystaniem wodorowęglanu sodu. Higienizacja to profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia, osadu i płytki nazębnej wykonywane przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną. Regularne poddawanie się higienizacji zapobiega powstawaniu stanów zapalnych dziąseł oraz zanikaniu tkanki kostnej wokół zębów, w konsekwencji których dochodzi do paradontozy. Nie usuwanie złogów kamienia nazębnego powoduje namnażanie się bakterii, które w bezpośredni sposób przyczyniają się do zapalenia osierdzia, chorób serca i miażdżycy.
Zabieg ten, który trwa jedną godzinę, powinien być wykonywany co sześć miesięcy i składa się z następujących etapów:
Skaling jest to usuwanie kamienia nazębnego za pomocą ultradźwięków, z powierzchni zębów, powstałego na skutek nagromadzenia się bakterii.
Piaskowanie jest to usuwanie przebarwień, osadu i drobin kamienia nazębnego pozostałego po skalingu z powierzchni zębów za pomocą strumienia wody pod ciśnieniem z dodatkiem wodorowęglanu sodu.
Polerowanie jest to usuwanie drobin osadu i mikroprzebarwień, przy pomocy bardzo miękkich szczoteczek z użyciem past polerskich, dające efekt gładkich zębów.
Fluoryzacja jest to pokrywanie szkliwa lakierem z fluorem za pomocą specjalnych pędzelków. Lakier pozostaje na zębach, w wyniku czego stopniowo uwalnia jony fluorkowe. Zabieg ten pozwala na zredukowanie prawdopodobieństwa występowania próchnicy do 40%, gdyż fluor wzmacnia szkliwo zęba, dzięki czemu staje się ono odporne na działanie kwasów i bakterii.
Odpowiednia higiena jamy ustnej odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł przez całe życie.

Centrum Stomatologii  DENTES
WNM Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl
www.dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress