Leczenie chirurgiczne

Dentists with a patient during a dental intervention.

Trzecim etapem w leczeniu stomatologicznym jest wdrożenie leczenia chirurgicznego mającego na celu w sposób jak najmniej inwazyjny dla pacjenta usunięcie zęba, którego już nie można poddać leczeniu zachowawczemu lub endodontycznemu.
Leczenie chirurgiczne wykonywane jest wyłącznie przy użyciu specjalistycznych narzędzi stomatologicznych tak aby zachować jak najwięcej tkanki kostnej otaczającej usuwany ząb, która stanowi przyszłe łoże dla odbudowy protetycznej.
Leczenie chirurgiczne przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu miejscowym wykonywanym według życzenia pacjenta komputerowo za pomocą Quick Slepera bądź za pomocą karpuli wyposażonej w ultra cienką igłę. Znieczulenie miejscowe do każdego zabiegu jest całkowicie bezpłatne. 
Brak wdrożenia leczenia chirurgicznego w odpowiednim momencie, czyli w początkowym stadium agonalnej destrukcji zęba, w konsekwencji doprowadzi do konieczności wdrożenia kosztownego, bardziej inwazyjnego i rozległego zabiegu chirurgicznego oraz zakażania pozostałych zdrowych zębów w jamie ustnej. Nie wdrożenie leczenia chirurgicznego powoduje ropne stany zapalne, które w bepośredni sposób przyczyniają się do zawału serca, zapalenia opon mózgowych, zapalenia zatok szczękowych oraz mają znaczący wpływ na kondycje organów ludzkich w okolicy głowy i szyi.

Centrum Stomatologii  DENTES
WNM Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl
www.dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress