Stomatologia zachowawcza - plomby

Stomatologia zachowawcza Stalowa Wola

Pierwszym etapem w leczeniu stomatologicznym jest wdrożenie leczenia zachowawczego, mającego na celu, w sposób jak najmniej inwazyjny dla pacjenta, wyleczenie najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, czyli spowodowanych przez próchnicę ubytków.

Leczenie zachowawcze, czyli wypełnienie powstałych ubytków plombą, w naszej klinice wykonywane jest wyłącznie przy użyciu lup stomatologicznych i najnowszych technologii opartych na specjalistycznych materiałach światłoutwardzalnych wiodących światowych firm, takich jak ENAMEL, GRADIA DIRECT, tak aby było w 100% gwarantowane.

Przebieg leczenia zachowawczego ubytków w zębach

Leczenie ubytku w zębie polega na dokładnym oczyszczeniu jego części koronowej z próchnicy, a następnie szczelnym wypełnieniu ubytku materiałem światłoutwardzalnym, czyli plombą. Lupy stomatologiczne znacznie ułatwiają leczenie poprzez trzykrotne powiększenie pola zabiegowego. Czyszczenie części koronowej zęba wykonujemy z użyciem wysokoobrotowej turbiny zakończonej specjalnym wiertłem diamentowym. Z kolei, jeżeli próchnica jest dopiero na początkowym etapie, usuwamy ją przy pomocy piasku zawierającego tlenek glinu.

Bardzo ważnym elementem leczenia zachowawczego jest również odtworzenie anatomicznego kształtu zęba w zakresie jego funkcji i estetyki. Jest to możliwe poprzez zastosowanie specjalistycznych systemów formówek oraz oddzielnych do zębów przednich i tylnych materiałów światłoutwardzalnych. Wykonywanie leczenia zachowawczego w tak wysokim standardzie gwarantuje szczelność i w konsekwencji długą żywotność (liczoną w latach) oraz wysoką estetykę wypełnień. Na każdy wykonany zabieg w zakresie leczenia zachowawczego udzielamy pisemnej gwarancji (warunki gwarancji w zakładce GWARANCJA).

Leczenie zachowawcze przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu miejscowym –  komputerowo za pomocą QuickSleepera bądź za pomocą karpuli wyposażonej w ultracienką igłę.

Znaczenie regularnych wizyt kontrolnych u stomatologa

Brak regularności w zgłaszaniu się na wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym z pewnością będzie skutkował tym, że nie uda nam się w porę zareagować na powstałe zmiany próchnicowe. Tymczasem na początku rozwoju próchnicy leczenie zachowawcze jest bardzo proste i polega na dokładnym wyczyszczeniu i zabezpieczeniu zęba. Tak nielubiane przez wszystkich borowanie jest wykonywane dopiero wtedy, gdy bakterie próchnicy poradzą sobie ze szkliwem zęba i spowodują powstanie ubytku w zębinie. Z czasem skutki choroby próchnicowej będą jeszcze gorsze, bo bakterie po przedostaniu się przez zębinę dotrą aż do unerwionej i ukrwionej miazgi w kanałach zębowych. Wtedy pacjenci zgłaszają się do stomatologa z silnym bólem i jedyną szansą na uratowanie zęba przed ekstrakcją jest wykonanie leczenia kanałowego. Taki zabieg łączy się już ze znacznie większymi kosztami, dlatego powinniśmy dbać o to, żeby nie doprowadzić do konieczności jego wykonania.

Centrum Stomatologii  DENTES
BNM Sp. z o.o.
(dawniej WNM Sp. z o.o. Sp. k.)

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress