Leczenie zachowawcze – plomby

Male dentist examining patient teeth before oral operation

Pierwszym etapem w leczeniu stomatologicznym jest wdrożenie leczenia zachowawczego mającego na celu w sposób jak najmniej inwazyjny dla pacjenta wyleczenie najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów jaką jest próchnica.
Leczenie zachowawcze (plomby) wykonywane jest wyłącznie przy użyciu lup stomatologicznych i najnowszych technologii opartych na specjalistycznych materiałach światłoutwardzalnych wiodących światowych firm takich jak ENAMEL, GRADIA DIRECT, tak aby było w 100% gwarantowane. Poza tym aby odtworzyć anatomiczny kształt zęba w zakresie jego funkcji i estetyki stosowane są specjalistyczne systemy formówek oraz materiały światłoutwardzalne dedykowane oddzielnie do zębów przednich i tylnych.
Wykonywanie leczeń zachowawczych w tak wysokim standardzie gwarantuje szczelność przez co w konsekwencji ich długą żywotność (liczoną w latach) oraz wysoką estetykę.
Leczenie zachowawcze przeprowadzane w lupach stomatologicznych, które zapewniają trzy krotne powiększenie pola zabiegowego, polega na oczyszczeniu części koronowej zęba z próchnicy, a następnie szczelnym jej uzupełnieniu materiałem światłoutwardzalnym z zachowaniem jej anatomicznego kształtu. Usuwanie próchnicy z części koronowej zęba odbywa się przy pomocy wysokoobrotowej turbiny zakończonej specjalistycznym wiertłem diamentowym, a w wypadku próchnicy o małym zaawansowaniu przy pomocy piasku zawierającego tlenek glinu.
Leczenie zachowawcze przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu miejscowym wykonywanym według życzenia pacjenta komputerowo za pomocą Quick Slepera bądź za pomocą karpuli wyposażonej w ultra cienką igłę. Znieczulenie miejscowe do każdego zabiegu jest całkowicie bezpłatne.
Brak wdrożenia leczenia zachowawczego polegającego na leczeniu próchnicy w odpowiednim momencie, czyli na początku jej rozwoju, skutkować będzie utratą coraz większej ilości tkanek zęba, co w konsekwencji doprowadzi do konieczności wdrożenia kosztownego i długotrwałego leczenia endodontycznego (kanałowego). W skrajnych przypadkach nieleczona próchnica może doprowadzić do konieczności usunięcia zęba.
Na każdy wykonany zabieg w zakresie leczenia zachowawczego udzielamy pisemnej gwarancji (warunki gwarancji w zakładce GWARANCJA).

Centrum Stomatologii  DENTES
WNM Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl
www.dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress