Leczenie endodontyczne – kanałowe

Dentist operating female patient through microscope at surgery office

Drugim etapem w leczeniu stomatologicznym jest wdrożenie leczenia endodontycznego mającego na celu w sposób jak najmniej inwazyjny dla pacjenta wyleczenie stanu zapalnego w obrębie chorego zęba, które pozwala na utrzymanie zęba w jamie ustnej bez konieczności jego usunięcia.
Leczenie endodontyczne wykonywane jest wyłącznie przy użyci mikroskopu stomatologicznego i najnowszych technologii opartych na biomateriałach (ciekła gutaperka) tak aby było w 100 % gwarantowane.
Wykonywanie leczeń endodontycznych w tak wysokim standardzie gwarantuje ich precyzyjność oraz szczelność przez co w konsekwencji długą żywotność (liczoną w latach) oraz wysoką estetykę.
Leczenie endodontyczne wykonywane jest wyłącznie pod mikroskopem stomatologicznym, który zapewnia czterdziestokrotne powiększenie pola zabiegowego. Polega ono na chemo-mechanicznym oczyszczeniu komory zęba i kanałów, a następnie szczelnym ich wypełnieniu. Chemiczna część opracowywania kanałów polega na ich obfitym płukaniu płynami antybakteryjnymi, których skuteczność zostaje zwiększona poprzez użycie ultradźwięków. Mechaniczna część opracowania kanałów polega na oczyszczeniu i poszerzeniu kanałów przy pomocy specjalnych narzędzi do leczenia kanałowego. W ten sposób oczyszczone, poszerzone i zdezynfekowane kanały są przygotowane do ich wypełnienia ciekłą gutaperką ze specjalnego biomateriału z uszczelniaczem, dzięki czemu kanały są szczelnie zamknięte.
Leczenie endodontyczne przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu miejscowym wykonywanym według życzenia pacjenta komputerowo za pomocą Quick Slepera bądź za pomocą karpuli wyposażonej w ultra cienką igłę. Znieczulenie miejscowe do każdego zabiegu jest całkowicie bezpłatne. 
Mikroskop używany do leczenia endodotycznego jest dużo większy, od tego znanego z lekcji biologii. Jego część optyczna umiejscowiona jest nad głową pacjenta, który podczas leczenia leży wygodnie na fotelu. Powiększenie uzyskane poprzez mikroskop jest bardzo istotne z tego podstawowego względu, że ujścia kanałów, znajdujące się w komorze zęba mają średnicę mniejszą niż 0,1 mm, a mikroskop powiększa ich obraz kilkudziesięciokrotnie. Zabiegi leczenia endodontycznego przeprowadzane są w osłonie koferdamu.
Koferdam to jednorazowy arkusz wykonany z gumy lateksowej rozpiętej na ramce, który izoluje leczonego zęba od środowiska jamy ustnej, chroni w ten sposób leczony ząb przed bakteriami znajdującymi się w ślinie. Koferdam jest najdoskonalszym ze znanych dotychczas środków gwarantujących suchość pola zabiegowego.
Zalety koferdamu:

  • zabezpiecza pacjenta i lekarza przed zakażeniem krzyżowym
  • zabezpiecza pacjenta przed przypadkowym ukłuciem narzędziem lub jego połknięciem
  • zabezpiecza błonę śluzową przed podrażnieniem czy zranieniem
  • skraca i usprawnia zabieg (brak konieczności wymiany wałków ligniny)
  • zwiększa komfort i efektywność pracy oraz poprawia widoczność podczas przeprowadzanego zabiegu

Brak wdrożenia leczenia endodontycznego w odpowiednim momencie, czyli podczas pojawienia się pierwszych symptomów potrzeby jego wdrożenia takich jak dolegliwości bólowe lub nieprzyjemny zapach z ust skutkować będzie utratą coraz większej ilości tkanek zęba, co w konsekwencji doprowadzi do konieczności usunięcia chorego zęba oraz zakażeniem zębów zdrowych. Nie wdrożenie leczenia endodontycznego powoduje namnażanie się bakterii, które w bezpośredni sposób przyczyniają się do zapalenia osierdzia, chorób serca i miażdżycy.

Na każdy wykonany zabieg w zakresie leczenia endodontycznego udzielamy pisemnej gwarancji (warunki gwarancji w zakładce GWARANCJA).

Centrum Stomatologii  DENTES
WNM Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl
www.dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress