Leczenie implantologiczne

single tooth implant

Dzisiejszy stan wiedzy medycznej z zakresu stomatologii w wypadku potrzeby wdrożenia leczenia protetycznego mającego na celu obudowę brakujących zębów wskazuje jako metodę najbardziej innowacyjną zastosowanie implantów stomatologicznych. Realizowanie odbudowy protetycznej opartej na implantach stomatologicznych jest najtrwalszym rozwiązaniem protetycznym (dożywotnia gwarancja na wady materiałowe implantu) i najmniej inwazyjnym dla pacjenta.
Stosując implanty stomatologiczne możliwe jest wykonanie stałej odbudowy protetycznej nawet w wypadku całkowitego bezzębia.
Implanty stomatologiczne są jak wykonane z tytanu „kotwice”, które doskonale integrują się z ludzką kością. Po wszczepieniu w kość działają jak korzenie zębowe i stanowią stabilne oparcie dla jednej lub wielu koron protetycznych. W wypadku braku jednego zęba, wszczepienie implantu i osadzenie na nim krony protetycznej eliminuje konieczność oszlifowywania sąsiednich zębów, celem osadzenia mostu protetycznego. W wypadku braku kilku lub wszystkich zębów dzięki implantom stomatologicznym nie ma potrzeby używania protez dentystycznych, które urażają dziąsła i w konsekwencji powodują zanik tkanki kostnej. Protezy dentystyczne pozwalają jedynie w 40% wykorzystać naturalną zdolność przeżuwania, zdecydowanie ustępują odbudowom protetycznym realizowanych na implantach stomatologicznych szczególnie w kwestii komfortu użytkowania oraz walorów estetycznych.
Zalety odbudowy protetycznej realizowanej na implantach stomatologicznych:

  • przywraca funkcje i komfort własnych zębów (tak zwane trzecie zęby)
  • nie wymaga oszlifowywania sąsiednich, zdrowych zębów
  • nie doprowadza do zaniku kości, dzięki czemu możliwe jest zachowanie naturalnego i estetycznego wyglądu twarzy

Etapy leczenia protetycznego realizowanego na implantach stomatologicznych:

Konsultacja i diagnoza
Etapem poprzedzającym wszczepienie implantu jest odbycie konsultacji u lekarza stomatologa, który ocenia stan jamy ustnej ze szczególnym uwzględnieniem braków zębowych, w konsekwencji której postawi diagnozę i ustali medycznie uzasadniony plan leczenia. Dzięki dostępności do urządzeń diagnostycznych takich jak cyfrowy aparat pantomograficzny oraz tomograf komputerowy dający obraz 3D można zakwalifikować do zabiegu każdego pacjenta bez względu na posunięty proces degradacji uzębienia oraz tkanki kostnej.

Wszczepienie implantu
Implanty stomatologiczne wszczepiane są w znieczuleniu miejscowym, takim samym jak w przypadku pozostałych leczeń stomatologicznych. Dzięki przeprowadzonej wcześniej skrupulatnej konsultacji stomatologicznej oraz ustaleniu właściwego planu leczenia implant zostaje wprowadzony we właściwym miejscu do łoża kostnego.
Po wykonaniu zabiegu niewielka rana zaopatrzona zostaje w szwy chirurgiczne. Wszczepianie pojedynczego implantu zazwyczaj trwa nie dłużej niż pół godziny, jednak w zależności od stopnia trudności zabiegu oraz ilości wszczepianych implantów zabieg ulega wydłużeniu.

Wgajanie się implantu
Okres gojenia po wszczepieniu implantu trwa przeciętnie od 3 do 6 miesięcy, w zależności od stanu oraz jakości tkanki kostnej, w tym czasie nie występują dolegliwości bólowe, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest minimalne. W wyżej wymienionym czasie w kości zachodzi tzw. proces osteointegracji, czyli zrośnięcia się wszczepionego implantu z kością. Po prawidłowym wgojeniu się implantu możliwe jest wykonanie na nim ostatecznej odbudowy protetycznej.

Pobranie wycisku
W celu wykonania przez specjalistyczne laboratorium protetyczne szczelnej oraz estetycznej odbudowy protetycznej w gabinecie stomatologicznym pobierane są tak zwane wyciski.

Zamocowanie odbudowy protetycznej
Przygotowana przez specjalistyczne laboratorium protetyczne odbudowa protetyczna przymocowywana jest do wszczepionego wcześniej implantu. W efekcie końcowym dobrze wykonana odbudowa protetyczna jest nie do odróżnienia od własnych zębów.

Wizyty kontrolne
W trakcie całego procesu leczenia implantoprotetycznego oraz po jego zakończeniu konieczne są regularne wizyty kontrolne według harmonogramu ustalanego przez lekarza stomatologa.

Leczenie implantologiczne przeprowadzane jest zawsze w znieczuleniu miejscowym wykonywanym według życzenia pacjenta komputerowo za pomocą Quick Slepera bądź za pomocą karpuli wyposażonej w ultra cienką igłę. Znieczulenie miejscowe do każdego zabiegu jest całkowicie bezpłatne.

Na każdy wykonany zabieg w zakresie leczenia implantoprotetycznego udzielamy pisemnej gwarancji (warunki gwarancji w zakładce GWARANCJA).

Centrum Stomatologii  DENTES
WNM Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl
www.dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress