Slide background

Klinika stomatologii DENTES

Stalowa Wola

Slide background

Klinika stomatologii DENTES

Stalowa Wola

Slide background

Klinika stomatologii DENTES

Stalowa Wola

Slide background

Klinika stomatologii DENTES

Stalowa Wola

Slide background

Klinika stomatologii DENTES

Stalowa Wola

Nakładki Invisalign – alternatywa dla klasycznych aparatów ortodontycznych

Współczesna stomatologia zapewnia wiele skutecznych i wygodnych metod korygowania wad zgryzu. Standardowe aparaty ortodontyczne coraz częściej zastępowane są przez specjalne nakładki, które są niemal niewidoczne po założeniu na zęby. Czy działają tak jak standardowe aparaty?

Skuteczność nakładek Invisalign

Coraz więcej ortodontów poleca swoim pacjentom nakładki Invisalign. Na czym polega ta metoda korekcji wad zgryzu? Invisalign to nowoczesne aparaty ortodontyczne w formie nakładki wykonanej ze specjalnego rodzaju silikonu. Są praktycznie niewidoczne podczas noszenia i mogą być zdejmowane na czas posiłków, co odróżnia je od tradycyjnych aparatów. Co więcej, dzięki tym nakładkom znacznie łatwiej utrzymać higienę jamy ustnej.

Nakładki Invisalign wyprodukowane zostały ponad 20 lat temu przez amerykańską firmę Align Technology, przez co często określane są mianem alignerów. Nadają się do leczenia zarówno prostych, jak i nieco bardziej złożonych wad zgryzu, takich jak m.in. szpary międzyzębowe, zgryz krzyżowy, zgryz głęboki, przodozgryz, stłoczenie zębów. Ich skuteczność jest porównywalna z tradycyjnymi aparatami ortodontycznymi.

Na czym polega korekcja wad zgryzu nakładkami Invisalign?

W pierwszej kolejności ortodonta wykonuje zdjęcie RTG całej szczęki, a następnie pobiera wycisk zębów. Na podstawie tak zebranych materiałów oraz ich dokładnej analizie możliwe jest opracowanie dokładnego planu leczenia 3D na ekranie monitora, dzięki któremu pacjent może obejrzeć końcowy efekt leczenia jeszcze przed jego rozpoczęciem. Po akceptacji przez pacjenta proponowanych efektów leczenia, wykonywane są nakładki (szyny) indywidualnie dostosowane do specyfiki uzębienia pacjenta. Zwykle powstaje kilkadziesiąt dopasowanych nakładek, których kolejność noszenia ustalana jest przez lekarza.

Nakładki Invisalign mają na celu sukcesywne przesuwanie zębów poprzez wywieranie na nie kontrolowanego nacisku. Poszczególne zestawy są noszone przez określony czas, średnio ok. 14 dni. Pacjent powinien mieć na zębach nakładkę przynajmniej przez 22 godziny na dobę w całym okresie leczenia, który trwa średnio od 9 do 24 miesięcy. Można więc zdejmować je na czas jedzenia czy szczotkowania zębów, co dodatkowo wpływa na komfort leczenia ortodontycznego.

Pacjent powinien zgłaszać się na wizyty kontrolne do gabinetu ortodontycznego średnio co 2 tygodnie. Po zakończeniu leczenia niezbędne jest również noszenie tzw. aparatu retencyjnego, który utrzymuje zęby w nowej pozycji i przeciwdziała ich przemieszczeniu.

Centrum Stomatologii  DENTES
BNM Sp. z o.o.
(dawniej WNM Sp. z o.o. Sp. k.)

ul. Ks. J. Popiełuszki 6
37-450 Stalowa Wola

tel. +48 15 844 76 76
kom. 531 715 739

dentes@dentes.pl

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress